web site hit counter

EXC-F 248 Six Days کی تی ام ای ایکس سی-اف 248 شش روزه اندورو کویر موتور

موتورسیکلت EXC-F 248 Six Days از مدل‌های اندورو و با برند کی تی ام ، توسط شرکت کوير موتور در ايران ارائه و در نمايشگاه ها و مراکز فروش کوير با قيمت مصوب بفروش میرسد

کویر موتور کی تی ام EXC-F 248 Six Days  کی تی ام  ای ایکس سی-اف 248 شش روزه اندورو کویر موتور

KTM Kawasaki
عنوان: مشخصات فنی محصول EXC-F 248 Six Days       
توضیحات: مدل 2019


جهت نمایش بهتر ویــدیــوها توصیه می شود از آخرین نسخه مرورگرها استفاده نمایید.
تا بارگذاری کامل ویـدیــوها صبرکنید.


          انجین

        نوع انجین : تک سیلندر، چهار زمانه ، چهار سوپاپ، DOHC
        حجم سیلندر : 248 سی سی (سانتیمتر مکعب)
        حداکثر توان : 12.13 کیلووات (16.5 اسب بخار) در 7763 دور در دقیقه
        جعبه دنده : 6 سرعته
        کلاچ : چند صفحه ای غوطه ور در روغن
        سیستم خنک کننده : آب خنک
        روغن انجین پیشنهادی : SAE 15W-50
        روشن کننده : استارتر الکتریکی
        باتری : 12 ولت، 2 آمپر ساعت

          سوخت

        سیستم سوخت رسانی : انژکتور الکترونیک (EFI)
        سطح آلایندگی : EURO 4
        مصرف سوخت تقریبی : 2.93 لیتر در هر 100 کیلومتر

          سیستم تعلیق

        تعلیق جلو : دوشاخ تلسکوپی وارونه، مدل Xplor 48 PA محصول WP Suspension اتریش
        تعلیق عقب : شوک گازی، مدل Xplor PDS محصول WP Suspension اتریش
        ترمز جلو : تک دیسک 260 میلیمتر
        ترمز عقب : تک دیسک 220 میلیمتر
        تایر جلو : 90/90-21 (Metzeler MCE 6 Days Extreme)
        تایر عقب : 140/80-18 (Metzeler MCE 6 Days Extreme)

          ابعاد و اندازه ها

        طول : 2248 میلیمتر
        عرض : 806 میلیمتر
        ارتفاع : 1253میلیمتر
        ارتفاع جلوی زین تا زمین : 960 میلیمتر
        فاصله محورهای دو چرخ : 1،482 میلیمتر
        گنجایش مخزن سوخت : 8.5 لیتر + 1.5 لیتر رزرو
        وزن خالص : 103.5 کیلوگرم

          ویژگی های دیگر

        توضیحات دیگر : سال ساخت؛ 2019
        برند : کِی تی ام (KTM)، اتریش
        ویژگی تیپ : سوئیچ انتخاب 2 حالت مپ انجین و مجهز به ترکشن کنترل

ویژگی‌‌های موتورسیکلت KTM EXC-F Six Days
کلاس 250 سی‌سی، مدل 2019
.

موتورسیکلت 250 EXC-F Six Days محصول شرکت KTM اتریش که در ایران با عدد 248 به ثبت رسیده است، در مدل 2019 ضمن برخورداری از تمامی ویژگی‌های فنی محصول استاندارد خود یعنی EXC-F، تفاوت‌هایی نیز با آن دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. این تفاوت‌‌ها، بر ویژگی‌های مسابقه‌ای این رده محصولی تاکید دارند و گرافیک و ظاهر خاص موتور Six Days، آن را از مدل معمولی مجزا می‌کند.

.

.

.

تاریخچۀ Six Days

دلیل استفادۀ شرکت KTM از کلمۀ Six Days به معنای "شش روز" برای موتورسیکلت‌‌های دوزمانه و چهارزمانۀ اندورو در محصولات خود، اشاره به مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان آفرود در کلاس اندورو (International Six Days Enduro) است که هر ساله برگزار می‌شود و معمولاً با موفقیت‌‌های چشمگیر موتورسیکلت های این برند اتریشی و درخشش رایدرهای منحصر به فرد آن در کلاس‌های مختلف سنگین و سبک همراه است. 

کی تی ام برای تاکید بر قهرمانی‌های هر سالۀ خود در مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان کلاس اندورو، سری اختصاصی محصولات اندوروی خود را با نام Six Days عرضه می‌کند و برای محصولات سال بعد خود، گرافیک بدنۀ این سری را با پرچم و نام میزبان مسابقات سال قبل مزین می‌کند. 


.

.
ویژگی های مدل EXC-F Six Days ، کلاس 250 سی سی، مدل 2019

.

.

.گرافیک بدنه 2019

در سال 2018 برای کلاس اندورو، شهر وینیا دل مار کشور شیلی میزبان مسابقات International Six Days Enduro یا به اختصار ISDE بود. در این سال، KTM با شرکت کنندگانی از آمریکا و استرالیا در کلاس‌‌های بالای 250 سی‌سی مانند همیشه به مقام قهرمانی دست یافت. از این رو، مدل‌‌های 2019 سری موتورسیکلت های اندورو Six Days با پرچم کشور شیلی عرضه می‌شوندگرافیک بدنه مدل‌های 2018 و 2017 به ترتیب از ترکیب رنگ پرچم‌های کشورهای فرانسه و اسپانیا الهام گرفته‌اند.  

.

.

.

مپ انجین و ترکشن کنترل

موتورسیکلت KTM EXC-F Six Days در کلاس 250 سی سی در مدل 2019 از ویژگی فنی بسیار جذاب و کاربردی سوئیچ تغییر مپ انجین برخوردار است که می‌توان آن را با حالت فعال‌سازی ترکشن کنترل نیز ترکیب کرد. این ویژگی فنی، بسته به استایل سواری سرنشین موتور و نیز با توجه به موقعیت جاده یا مسیر مسابقه، بهترین حالت سواری را در اختیار سرنشین موتورسیکلت قرار می‌دهد. رایدری که برند KTM را زیر پای خود دارد، حتی یک ثانیه نیز نباید از رقبا در میدان مسابقه عقب بیفتد! 


.

.

.

فن رادیاتور به صورت استاندارد

از نظر کی تی ام، خریدار محصول Six Days یک رایدر حرفه‌ای است که حتماً به ویژگی‌‌ها و امکانات مسابقه‌ای نیازمند است. وجود فن رادیاتور برای موتور Six Days در مدل‌های چهارزمانه به صورت استاندارد، یکی از جنبه‌های تاکید بر ویژگی‌های مسابقه‌ای و حرفه‌ای است. 

.

.

.

دوشاخ جلو

موتور کی تی ام EXC-F در کلاس 250 سی سی در مدل 2019 چه در مدل استاندارد و چه در مدل Six Days از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین سیستم تعلیق جهان در کلاس آفرود با نام Xplor 48 که محصول WP Suspension است استفاده می‌کند. با این تفاوت که مدل Six Days مجهز به Preload Adjuster یا اختصاراً PA است که فشار اولیۀ فنر توسط آن به راحت‌ترین شکل ممکن و با پیچاندن تنظیم‌کننده بر روی هر یک از شاخ‌‌های فورک با توجه به جداول فنی تنظیم می‌شود. حرفه‌ای‌ها معنای راحتی این تنظیم را به خوبی لمس می‌کنند. 


برتری زیاد موتور کی تی ام در زمینۀ سیستم تعلیق موتور نسبت به سایر رقبا در نتیجۀ سال‌ها تحقیق مهندسی و نیز انواع تست‌های آزمایشگاهی و همچنین با به‌کارگیری تجارب بسیار زیاد قهرمانان برند کی تی ام در میدان‌های مسابقه حاصل شده است. 

برند WP و در حقیقت برند KTM بر روی تنظیمات سیستم تعلیق برای محصولات آفرود بسیار حساس است و دستورالعمل‌های بسیار دقیق و با نهایت جزییات را در اختیار تعمیرکاران مجاز خود در سراسر جهان قرار می‌دهد. این تنظیمات برای رایدرهای گوناگون با قد و وزن مختلف و با توجه به شرایط گوناگون جاده یا مسیرهای مسابقه، متفاوت از یکدیگر باید اعمال شود.  

.

.

.

کرپی فرمان

برای موتور کی تی ام مدل Six Days از کرپی فرمان نارنجی‌رنگ با ماشین‌کاری CNC و آبکاری (anodized) استفاده می‌شود تا در همان نگاه اول، تفاوت خود را با مدل معمولی آشکار کند. 

.

.

.

فرمان با گرافیک اختصاصی

فرمان موتور KTM Six Days نیز با گرافیک خاص این مدل همراه است. 

.

.

.

زین با گرافیک اختصاصی

نشان مخصوص Six Days بر روی زین نیز در این مدل قرار گرفته است. 

.

.

.

گارد انجین

موتور KTM EXC-F در مدل‌‌های Six Days و نیز برای مدل معمولی کلاس اتریش از گارد انجین استفاده می‌کند تا یکی دیگر از ویژگی‌های مسابقه‌ای خود را به نمایش بگذارد. 

.

.

.
طوقه و تایر

در طوقه‌های موتور کی تی ام Six Days نیز نشان خاص این برند به چشم می‌خورد. برای تایرهای این موتورسی، حرفه‌ای‌ترین تایرهای موجود در بازار یعنی Metzeler 6 Days Extreme استفاده شده است. 


.

.

.

چرخ جلو

اندازۀ چرخ جلو در Six Days، اندکی با مدل معمولی تفاوت دارد و از سایز 90/90 استفاده می‌کند. 

.

.

.
گیرۀ آسانْ بازشو در چرخ جلو

چرخ جلو در موتورسیکلت کی نی ام  Six Days نسبت به مدل معمولی، مجهز به گیرۀ آسانْ بازشو (easy open) برای کشیدن محور و با رنگ نارنجی است تا در تعویض چرخ نیز رایدر موتور کی تی ام، ثانیه‌ای را از دست ندهد. 

.

.

.
دیسک ترمز جلو

دیسک‌های ترمز جلو موتور کی تی ام مدل Six Days از نظر ظاهری با مدل معمولی تفاوت دارد. دیسک جلو در این موتور سیکلت از نوع شناور (floating) است. 

.

.

.

دیسک ترمز عقب

دیسک ترمز عقب در این موتورسیکلت نسبت به مدل معمولی به صورت ویژه از دیسک سالید یا بدون حفره استفاده می‌شود تا ضمن بالا بردن مقاومت دمایی، از میزان فرسودگی لنت ترمز نیز کاسته شود. نهایت قدرت ترمزگیری را می‌توان از مجموع سیستم ترمز موتورسیکلت Six Days انتظار داشت.  

.

.

.
دنده زنجیر چرخ عقب به رنگ نارنجی

موتور سیکلت Six Days از دنده زنجیر چرخ عقب مدل Stealth محصول برند Supersprox  و به رنگ نارنجی استفاده می‌کند. این برند انگلیسی، حرفه‌ای ترین دنده زنجیرهای جهان در موتورسیکلت‌های دوچرخ را تولید می‌کند. هادی زنجیر نیز در این مدل به رنگ نارنجی است. 


.

.

.

منبع اگزوز

لوگوی اختصاصی Six Days در منبع اگزوز (سایلنسر) در این مدل نقش بسته است.  
موتورسیکلت EXC-F Six Days با گردآوری حرفه‌ای‌ترین امکانات و تجهیزات، یادآور خاطرات قهرمانی‌های بی‌شمار KTM در مسابقات اندورو است.

>>>>> محصول مرتبط: EXC-F 248 مدل 2019

>>>>>  مطالب مرتبط:  تاریخچه شرکت KTM

                                مجموعه محصولات KTM عرضه شده در شرکت کویر